Skip to main content

Salon

V našem salonu nabízíme úpravu srsti všech plemen psů.

Psí salon se nachází v krásných prostorách vedle obchodu s potřebami pro psy, kde páníček může na svého psího kamaráda počkat. Na prvním stříhání může být páníček přítomen přímo ve střihárně, aby viděl, jak s pejskem zacházím a jak pejsek reaguje na mě. V ostatních případech prosím páníčky, aby případně počkali v prostorách obchůdku. Pejsek je bez jejich přítomnosti klidnější a tím, že se sostředím jen na pejska, je práce i preciznější a rychlejší. Při stříháníaní ani při žádné jiné procedůře zásedně nepoužívám žádné zklidňující prostředky! Naopak se pejskům snažím navodit, co nejpříjemnější atmosféru a kamarádské prostředí. Z vlastní zkušenosti vím, že přáteslým a milým přístupem lze s pejsky spolupracovat daleko lépe a oboustranně příjemněji, než když je člověk vůči nim nepřátelský.

U plemen se srstí, která se stříhá provádím komerční střihy dle přání majitele. Samozřejmě s přihlédnutím na stav srsti a vhodnost pro konkrétního psa. Na všem se s páníčky předem domlouvám a ráda se vším poradím. Některá psí plemena upravuji i do předpisového výstavního střihu, či úpravy.

Kromě stříhání také trimuji a vyčesávám odumřelou podsadu.

Pokud máte kříženečka a nejste si jisti typem úpravy, zavolejte, nebo přijďte k nám a já Vám ráda poradím.  

Můžete si vybrat zda využijete kompletní službu - důkladné vyčesání srsti, vykoupání, fénování a střih. Nebo pejska přivedete vykoupaného přímo na stříhání. V tomto případě než pujdete do salonu:

Nejdéle jeden den před návštěvou salonu pejska pořádně vyčeště. Nejprve kartáček, poté jednořadým hřebenem, tak aby se srst dala všude volně pročesat, poté pejska vykoupejte. Nejprve šamponem, poté balzámem. Doporučuji používat kvalitní psí kosmetiku, na srsti psa je to velice znát a ulehčí Vám to práci při úpravě. Po vykoupání, pejska znovu učesejte a za stálého česání pejska vyfénujte. Je důležité, aby srst byla řádně vyčesaná a narovnaná, jejině tak lze provést kvalitní střih. Pokud pejska koupete den předem je důležité ještě bezprostředně před návštěvou salonu po důkladném vyvenčení pejskovi znovu umýt tlapičky a případně místa kolem prdelky. Zašpiněná srst, ve které je prach a možné nečistoty tupí střihačské nástroje, které pak nekvalitně stříhají a musí se často brousit. Z toho důvodu doporučuji buď kompletní službu, nebo žádám a důkladnou domácí přípravu. Psi,kteří se trimují se před trimováním nekoupají!!

Pro zlepšení kvality srsti, nebo u pejsků s krátkou srstí, kteří hodně línají nabízím bahenní zábaly. Tyho zábaly jsou vhodné i pro pejsky,kteří mají problémy s bolestí kloubů. Bahno z Mrtvého moře se nanáší na pejska příjemně teplé a celé tělo krásně prohřeje. U línacích pejsků navíc vyplaví z kůže odumřelou srst a pejsek Vám pak doma nebude nějakou dobu tolik línat.Mnoho majitelů línacích pejsků si tento zábal velmi pochvaluje.

A co bychom byli za psí salon, kdybychom nenabídli našim psím zákazníkům wellness - vířivku a ozono terapii velmi vhodnou při kožních problémech,nebo jako důkladnou relaxaci.

Na závěr stříhání, trimování či jiné procedůry od nás každý pejsek dostane odměnu, aby se k nám rád vracel. Své služby provádím důkladně a neustále se v tomto oboru vzdělávám, tak abyste se k nám rádi vraceli i vy.

Nechte svého psího miláčka hýčkat, každý pes si to zaslouží.